למה צריך כיוון פרונט, מתי צריך?

banner

צרו קשר ואחזור אליכם בהקדם

התקשרו עכשיו ל 050-5539713 ,או השאירו פרטים ואחזור אליכם לייעוץ ראשוני ואבחון טלפוני ללא התחייבות
אם שמתם לב כי בנהיגה יש לכם מין הרגשה מוזרה שההגה לא בדיוק מתנהג בטבעיות שלו, קצת רועד, קצת סוטה ימינה, משהו שאתה לא רגיל אליו, סע לאט, זה הזמן לעשות כיוון פרונט ואולי דחוף.

התופעה, למה זה קורה?

בעיה זו יכולה להיגרם מאיזון לא מדויק של הגלגלים, כל רכב בנוי כך שארבעת הגלגלים שלו חייבים להסתובב ב - 100% דיוק, אם חלילה מופר הדיוק הזה, שיכול להיגרם מפגיעות שונות באחד הג'נטים, אולי נתקלתם במדרכה או הסעתם במהירות מעל בור גדול בכביש, התקלה יכולה להיגרם גם מתיקון צמיג (פנצ'ר). אם סיבובי הגלגל הנפגע לא מסתובבים ב-100% ישר סביר להניח שבמהירות מסוימת אתה תרגיש את הגה הרכב רועד ואולי מושך את הרכב לצד הכביש.

אז מה צריך לעשות?

בדיקה ראשונה מומלצת היא לבדוק את לחץ האוויר בצמיגים, אם לחץ האוויר בארבעת הצמיגים תקין, יש צורך לבדוק אם הבעיה היא מאיזון לא מדויק של הגלגלים ויש צורך לעשות כיוון פרונט, כדי למנוע מהרכב בנסיעה לגרום לכם לסטיות מסוכנות ולכם,להיות בטוחים בנסיעה.

מה עושים בכיוון פרונט?

כיוון פרונט נקרא גם כיוון זוויות ההיגוי, מכוון שהוא אחראי על הזווית המדויקת בה יפגוש הצמיג את הכביש. יצרן הרכב הוא זה שקובע את כיוון זוויות ההיגוי, כיוון פרונט מתקן את זוויות הגלגלים ביחס לכביש, לפי סוג הצמיג ובהתאם לרוחב הסרנים, חשוב לדעת כי הגלגלים הקדמיים חייבים להיות מקבילים בדיוק של 100%.כל חריגה קטנה עלולה לפגוע בכיוון הפרונט.

לאיזה כיוון ללכת - כיוון פרונט

מכון לכיוון פרונט מקצועי משתמש בציוד מתקדם ומשוכלל שיכול לזהות בעיות של משיכה בהגה ולא רק מהמתלים. מכון לכיוון פרונט יודע לכוון את הזוויות המדויקות כדי ליישר את הגלגלים על פי הוראות היצרן, כיוון פרונט ממוחשב הוא מדויק ביותר.

מומחים ממליצים - המלצות למניעת התקלה
מומחים ממליצים כי כדאי לבצע כיוון פרונט במקרים של: לאחר תיקונים במכלול ההגה, תיקונים במתלים ובציריה הקדמית, לשמור על הצמיגים מפני שחיקה, יש המלצה לעשות כיוון פרונט לפחות פעם בשנה כדי לשמור על בטיחות הרכב והנוסעים. יש לשים לב ומומלץ כי כיוון פרונט צריך להתבצע אך ורק במכון מורשה בעל מכשור תואם וחדיש.