שאלות ותשובות

על פי הוראות משרד התחבורה ומשרד הרישוי כל רכב שלא בוצע בו טסט מעל שנתיים מחוייב במעבדה מוסמכת בליווי הטכניון, אנחנו בין המעבדות רכב היחידות שמבצעות טסטים לרכבים שלא עברו טסט במשך תקופה ארוכה ( מעל שנתיים) , כולל אישור מעבדה מוסמכת לכלי רכב.

נכון שביצוע בדיקה לפני קניה דורשת הוצאה כספית נוספת על כל ההוצאות של הרכישה ואנחנו שואלים את עצמנו האם היא באמת חשובה, מה בודקים בה, האם המכון אמין, לאיזה מכון ללכת, בדיקת רכב לפני קנייה חשובה ביותר לקונה, הסיבות העיקריות הן כי מכון לבדיקת רכב לפני קנייה מצויד בכל כלי האבחון ובאנשי המקצוע ברמות גבוהות ביותר, המומחיות של אנשי המקצוע במכוני בדיקות הרכב הן מהגבוהות ביותר וההתמחות שלהם היא בגילוי תקלות ובעיות לקראת קניית רכב יד שנייה, תוצאות הבדיקה במכון היא עבור הרוכש גם בסיס חשוב למשא ומתן על מחיר הרכב, חשוב לדעת כי מסמך הבדיקה הוא מסמך מחייב לכל דבר גם משפטית. בדיקת רכב לפני קניה חוסכת לך עוגמת נפש והפסד כספי והכי חשוב בהוצאה כספית קטנה אתה קונה ביטחון בנהיגה.

בבדיקת רכב לפני קניה בודקים: רישיונות ובעלות הרכב, מספר שילדה ומספר מנוע תואמים לרישיונות, בדיקת בלמים, בדיקת נזילות מהמנוע, בדיקת מרכב (שאסי), בדיקת אביזרים, בעיות איזון, בדיקת חוץ הרכב תיקוני צבע אם נעשו ומדוע, האם מסתירים ע"י צבע פגיעה חמורה ברכב. כל זאת ועוד בדיקות שאסור לוותר עליהם לפני קניית רכב יד שנייה.

בישראל קיימים מכונים מקצועיים רבים שהם מורשים ע"י משרד התחבורה לערוך בדיקות רכב לפני קנייה. איך נבחר מכון אמין כדי שלא ניפול בפח? חשוב שהמכון שנלך אליו יהיה המכון שאנחנו בחרנו ולא המכון שהמוכר הפנה אותנו, תתפלא לשמוע כי ישנם מכונים שבהם ישנם מקרי רמאויות. לא כולנו מכונאי רכב ולא כולנו מבינים את מפרט הבדיקה, לאחר הבדיקה במכון לבדיקת רכב לפני קניה, הבוחן שלנו ישב עם מזמין הבדיקה ויסביר לו בסבלנות את כל מפרטי הבדיקה לפי הדו"ח. לאחר מכן, ההחלטה היא שלכם בלבד.